Agencje pracy w Turyngii

Agencje pracy w Turyngii

Jak przyznaje dyrektor zarządzający agencji Suhler, Wolfgang Gold, w ciągu ostatnich pięciu lat bezrobocie w Turyngii spadło o 40 procent. W związku z tym od 15 października 2018r. Urzędy Pracy w Suhl, Hildburghausen, Sonneberg, Meiningen, Bad Salzungen i Eisenach będą miały krótsze godziny otwarcia.

Na przykład Agencja Pracy Hildburghausen pozostanie całkowicie zamknięta we wtorki. Poza tym biuro będzie zawsze otwarte w czwartki od 14:00 do 18:00. Personel również zostanie zrestrukturyzowany. W przyszłości większa część pracowników będzie działać jako agenci lub konsultanci.

Podobne plany istnieją w środkowej Turyngii. Tam Urzędy Pracy chcą również skorygować godziny otwarcia, ponieważ częstotliwość przyjęć petentów znacznie uległa zmianie.

Agencja Pracy w Nordhausen także spotkała się z mniejszą potrzebą porad ze strony osób poszukujących pracy. Jak informuje dyrektor pionu Uta Volland – bezpośrednie oferty pracy online i składanie wniosków do Urzędu przez Internet sprawiły, że bezpośrednie doradztwo nie jest konieczne. Konkretne plany oraz godziny pracy Urzędu, nie są jeszcze znane.

Mimo tego, że we wschodniej Turyngii Agencje Pracy w Gera, Jena, Saale-Holzland i Saale-Orla-Kreis zanotowały mniejszą potrzebę doradztwa, ich czas pracy pozostaje bez zmian. Godziny otwarcia uległy zmianie w Jenie, ale nie zostały skrócone. W Gotha czas pracy Agencji Pracy pozostaje bez zmian.