Jak przygotować dobre CV?

Jak przygotować dobre CV?

 1. Podkreśl swoje umiejętności i doświadczenia
  W CV musisz podkreślić swoje najważniejsze umiejętności i doświadczenia. Jeśli masz bogate doświadczenie zawodowe, rozważ skupienie się na tym najnowszym i najbardziej istotnym. Pomyśl o umiejętnościach i wiedzy, jakich rekruter może szukać na stanowisku, na które aplikujesz, i spróbuj zapisać je w różnych sekcjach Twojego Curriculum Vitae.

 

 1. Spróbuj się wyróżnić
  Twoje Curriculum Vitae powinno odróżniać się od innych poprzez swój projekt, a także jego treść. Zasadniczo życiorys musi składać się z jednej strony. Jednak w niektórych przypadkach 2-stronicowe CV będzie tolerowane (np. jeśli posiadasz rozbudowane doświadczenie zawodowe).

 

 1. Określ dla każdego zajmowanego stanowiska cele i wykonane zadania
  Rekruter będzie mógł lepiej poznać wszystkie umiejętności i wiedzę, które zdobyłeś podczas ostatnich doświadczeń zawodowych.

 

 1. Opisz krótko swoje doświadczenia zawodowe
  Nazwa i wielkość firmy, sektor biznesowy, data rozpoczęcia i zakończenia umowy, zajmowane stanowisko, twoje obowiązki, wykonane zadania, uzyskane wyniki, liczba osób, które były pod twoją odpowiedzialnością.

 

 1. Bądź szczery
  Pamiętaj, że wszystko, o czym wspominasz w swoim CV, może być przedmiotem pytań od rekrutera.

 

 1. Zaakceptuj krytykę
  Zachęcamy do pokazania swojego Curriculum Vitae kilku osobom (przyjaciołom, rodzicom, rodzinie…), aby zebrać ich krytykę i być może je poprawić.

 

 1. Określ poziom swoich umiejętności
  Twój poziom znajomości języka (niemiecki, angielski …) czy komputera (Word, Excel) itp.

 

 1. Informacje kontaktowe
  Wprowadź wszystkie informacje kontaktowe, dzięki którym rekruter może się z Tobą skontaktować. Im więcej, tym lepiej (e-mail, telefon, skype …).